Aktualności › Żyję z POChP i zostałam niewolnikiem swojej choroby. Intymny wywiad pani Ewy Ciechomskiej dla Poradnika Zdrowia

źródło fot. P.Pupiec

Gdy pierwszy raz usłyszałam, że kwalifikuję się pod respirator, świat mi się zawalił. W tym momencie stałam się niewolnikiem swojej choroby.  – mówi w intymnym wywiadzie dla Poradnika Zdrowie pacjentka wentylowana, pani Ewa Ciechomska. Poruszająca i emocjonalna historia 20 lat zmagań z chorobą płuc POChP. Poddana wentylacji nieinwazyjnej 67-latka dzieli się trudnościami życia codziennego – od niepokoju i lęku przed jutrem, strachu o każdy oddech, przez stany depresyjne, po miłość i niezwykłe oddanie wspierającego męża. Jestem wdzięczna swojemu mężowi, bo wiem, że wybrał trudniejszą drogę. Nawet jak wyjdzie do sklepu i zostaję sama, to dzwoni do mnie i pyta, czy wszystko u mnie w porządku.

O tym, jak wygląda brutalna rzeczywistość chorego na POChP, początkach choroby, jej przebiegu i skutkach ubocznych, pani Ewa Ciechomska opowiedziała w rozmowie z Patrycją Pupiec. Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu w ramach cyklu „Żyję z…” na stronie Poradnika Zdrowia.