Aktualności › Dowiedz się więcej o wentylacji mechanicznej podczas webinarium z ekspertami oraz poznaj perspektywę pacjenta

Wentylacja mechaniczna w warunkach domowych jest możliwa już nie tylko dla osób z POChP, ale również dla pacjentów z zaburzeniami oddychania po COVID-19. Jak podkreślają eksperci i pacjenci ze Stowarzyszenie Jednym Tchem! kluczowe są zmiany w regulacji tego świadczenia. Do pacjentów wymagających wspomagania oddechu specjalnym aparatem medycznym, w warunkach poza szpitalnych dołączają pacjenci wymagający mechanicznego wspomagania oddechu w wyniku powikłań pocovidowych.

Eksperci podczas webinaru mówią o niewydolnościach oddechowych, które kwalifikują się do wentylacji mechanicznej jak również o sposobach wentylacji, które mogą być stosowane w domach pacjentów. Uwyraźnią fakt, że taka wentylacja przedłuża życie pacjentów i daje im większa swobodę życia wśród najbliższych w zaciszu swojego domowego otoczenia.

Zostanie również poruszony temat zmian jakie powinny nastąpić aby wspomóc szpitale w organizacji oraz dać pacjentom możliwość prowadzenia życia wśród bliskich, mając poczucie bezpieczeństwa i troski.

W materiale przedstawiona jest perspektywa pacjenta, w której sam prezes Stowarzyszenia Jednym Tchem! będzie opowiadał o swojej codzienności podczas choroby, trudnościach oraz o działaniach, które mogłyby pomóc w lepszym funkcjonowaniu osób wzmagającymi się z problemem niewydolności oddechowej.

Eksperci podkreślają jak ważne jest zwiększanie świadomości ludzi, pacjentów, a nawet lekarzy na temat istniejących i postępujących zagrożeń wśród grup osób z niewydolnością oddechową oraz rozpowszechnianie informacji na temat wentylacji mechanicznej, która na coraz większą skalę jest stosowana w domach pacjentów, a nie placówkach szpitalnych.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru: LINK