Po bardzo długiej przerwie wraca Kolarstwo do kawy. Cykl bardzo zaniedbany, bo brakowało mi po prostu czasu. Wiecie – praca, życie osobiste które jest ostatnio postawione na głowie i takie tam. Aczkolwiek teraz, po uporządkowaniu wszystkiego wracam do formy. Zarówno kolarskiej jak i blogerskiej. Może tej blogerskiej jeszcze nie tak bardzo, ale ostatnie maile z różnymi firmami napawają optymizmem. I mam nadzieję, że będę się mógł Wam tym niedługo pochwalić. Aczkolwiek przejdźmy do meritum Kolarstwa do kawy.

Tour de France się rozkręca

Wczorajszy, piąty już etap Tour de France, to zdecydowanie pokaz siły Fabio Aru. Etap, po wyrzuceniu z wyścigu Petera Sagana, wydaje się stracił sporo (w moim odczuciu) ze swojego blasku.

Na 2,4 km do końca etapu, na podjeździe, atakuje Fabio Aru, włoski mistrz z Astany zaatakował nagle i szybko. Zbudował przewagę, której nie oddał już do samego końca.

Wraz z rozkręcającą Wielką Pętlą rozkręca się maszyna Teamu Sky. Podjęte zostały już odpowiednie decyzje mające przekazać Froome’owi żółtą koszulkę i plan został w pełni wykonany. Na pewno należy Michałowi Kwiatkowskiemu przyznać kudosy na Stravie za ostatni podjazd. Jego praca była bardzo widoczna i przede wszystkim zawiodła Froomiego do koszulki lidera.

Troszkę smuci dyspozycja Rafała Majki, który przespał atak Aru i ucieczkę Froome’a. Stracił do Aru 40 sekund, natomiast w klasyfikacji generalnej zajmuje dziesiątą lokatę ze statą 1’01” do lidera. Niby nie jest to dużo, ale nie jest to mało. Aczkolwiek przed nami jeszcze prawie dwa tygodnie ścigania się.

Podsumowanie etapu okiem kamery

Nowe kaski Kask

Kask jest bardzo widoczny w zawodowym telefonie dzięki swojej współpracy z Team Sky. Jest też obiektem pożądania wielu kolarzy oraz bardzo często podrabianym kaskiem. Może nie tak często jak różnego rodzaju S-Worksy, ale mimo wszystko trzeba uważać na te z zaniżoną ceną i niewiadomego pochodzenia.

Wczoraj ekipa GCN opublikowała film prezentujący nowy model kasku Kasku. Wygląda bardzo ładnie, a dodatkowo ma zapewnić niezłą aerodynamikę oraz chłodzenie w trakcie wyścigu. Poniżej możecie zobaczyć materiał na ten temat.

Sagan wraca do domu i dziękuje fanom

Niestety komisja sędziowska odrzuciła protest Bora-Hansgrohe dotyczący wykluczenia Petera z tegorocznej edycji Tour de France. Wyrok bardzo kontrowersyjny i na lata zostanie zapamiętany. Aczkolwiek Słowak zachowuje klasę i publikuje film z podziękowaniem dla fanów.

Thank you!

Thank you!

Opublikowany przez Peter Sagan na 5 lipca 2017

Zapowiedź 6. etapu Tour de France

Dzisiaj kolejny etap, w którym pokażą swoje umiejętności sprinterzy. Szkoda, że już bez mistrza świata i Cavendisha. No, ale cóż można na to poradzić.