Drugie kolarstwo do kawy z rzędu wróży mój powrót do troszkę aktywniejszego blogowania 🙂 Głównie dzięki trochę lepszemu zarządzaniu czasem (chwała niech będzie kalendarzowi, z którego w końcu zacząłem korzystać), ale także bardziej słonecznym dniom. Po prostu bardziej chce się żyć, wyjść na zewnątrz i zrobić trening. To wszystko prowadzi do mojego lepszego samopoczucia i tym samym, lepszej jakości tego bloga. Ale nie o tym miało być, dzisiejszą najważniejszą informacją chyba znowu będzie Kwiato.

Kwiato znowu ku górze

Michał Kwiatkowski w tym sezonie radzi sobie, w moim odczuciu, zdecydowanie lepiej niż w poprzednim. To wszystko zaowocowało wyższą pozycją w rankingu UCI World Tour. Liderem w rankingu jest Richie Porte z dorobkiem 672 punktów, które zdobył podczas m.in. Tour Down Under. Michał natomiast wskoczył aktualnie na 10. pozycję dzięki wygranej w Strade Bianche.

Polacy w rankingu UCI

Oczywiście Kwiato to nie jedyny Polak w rankingu UCI – tych mamy tam pod dostatkiem. Aktualnie 29. miejsce zajmuje Rafał Majka z Bora-Hansgorhe, Tomasz Marczyński z Lotto-Soudal jest 165, natomiast kolega Kwiato ze Sky, Michał Gołaś, okupuje 192. miejsce. 193 miejsce przypadło Pawłowi Poljańskiemu z Bora-Hansgrohe.

Nowy magazyn “Ride BMC in Poland”

Do BMC mam olbrzymi sentyment. Obok Specialized są to rowery, które bardzo chętnie widziałbym u siebie. I wciąż biję się z myślą, czy Alleza zmieniać na Venge’a czy raczej na coś od BMC. Ale nie o tym miało być.

Jak to pisze samo BMC o swoim premierowym numerze: „Premierowa edycja polskiego magazynu pokazuje markę BMC w szerszym
kontekście. BMC to bowiem nie tylko gotowe produkty, czyli wysokiejklasy rowery szosowe, górskie, czasowe, triathlonowe czy lifestyle. To również wartości.” I o tych wartościach możemy przeczytać w darmowej internetowej wersji magazynu, ale nie tylko. Także o naszych polskich sportowcach startujących na ich rowerach. Nie wiem jak Wy, ale po powrocie do domu chętnie rzucę sobie okiem, na ten – mimo wszystko – magazyn reklamowy.

Jeśli chcesz przeczytać ten magazyn kliknij tutaj – klik klik

Przygotowanie roweru do maratonów kolarskich

Planujecie jakieś starty w ultramaratonach kolarskich w tym roku? Ja na pewno nie, pozostanę przy zwykłych wyścigach. Ale jeśli Twoja odpowiedź była twierdząca na pewno zainteresuje Cię film od GCN na temat tego jak przygotować swój rower do naprawdę długich i trudnych tras. Chociaż do zwykłego wyścigu też się nada 🙂