Pogoda dogadzała nam w ten weekend. Dużo słońca, ciepła i brak deszczu. Jeszcze jakby był trochę mniejszy wiatr to warunki byłyby idealne do jazdy. Sam je wykorzystałem (czego może moja Strava nie pokazuje – ale to z innego powodu ;), ale nie tak dobrze jak Kasia Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski w nie tak słonecznej Italii. Nasi niezwykle uzdolnieni kolarze zarządzili podczas sobotniego Strade Bianche i pokazali innym, że w tym sezonie nie będzie tak łatwo.

Strade Bianche

Strade Bianche to dosyć młody wyścig, ale który już urósł do rangi jednego z najbardziej ulubionych – zarówno przez kolarzy jak i kibiców. Największe nazwiska co roku deklarują start w wyścigu oraz chęć jego wygrania. W przypadku wyścigu kobiet od bardzo dobrej strony pokazała się Kasia Niewiadoma, która po bardzo trudnej walce zajęła ostatecznie drugie miejsce za Włoszką, Elizą Longo Borghini.

W przypadku wyścigu mężczyzn dużą radość sprawił polskim kibicom Michał Kwiatkowski, który wraca do bardzo wysokiej formy. Michał dzięki samotnej wspinaczce na Piazza del Campo zapewnił sobie zwycięstwo z kilkunastosekundową przewagą nad drugim Van Avermaetem. Po prostu klasa.

Statystyki Kwiato za Strade Bianche

Kwiato nie tylko wygrał Strade Bianche, ale także postanowił podzielić się swoimi wynikami z wyścigu na Stravie. Dosyć rzadki ruch jeśli chodzi o zawodników ProTouru. Niestety, wszystkich miłośników podglądania watów muszę zasmucić – nie znajdziecie tam żadnych informacji o tym, jak kręcił Michał. Aczkolwiek, patrząc na poszczególne odcinki, można zauważyć, że wraca do bardzo wysokiej formy. Jeden KOM oraz mnóstwo personal recordów zdają się to potwierdzać 🙂

Link do statystyk ze Stravy znajdziecie tutaj – Klik klik

Ruszyło Paryż-Nicea

Pierwszy kilkuetapowy wyścig w naszej, europejskiej, części świata właśnie wystartował. Etap pełen zaskoczeń oraz nieoczekiwana dyskwalifikacja Romaina Bardeta z AG2R za trzymanie się samochodu teamu zdecydowanie nakręciły emocje dokoła całego wyścigu. Ostatecznie zwycięzcą pierwszego etapu został Arnaud Demare z FDJ. Inni faworyci wyścigu tacy jak Alberto Contador ponieśli straty w związku z wypadkiem, który miał miejsce na trasie wyścigu.

Foto: FDJ

GCN bawi się w kurierów

Na zakończenie dosyć lekki i przyjemny materiał GCN dotyczący wyboru optymalnego roweru dla kuriera rowerowego. W świecie, gdzie Uber dostarcza jedzenie za pomocą rowerzystów, ten materiał może być niektórym bardzo potrzebny 🙂