Zima nie odpuszcza – na tyle, że postanowiłem wziąć się za jogę. Brzmi dziwnie, ale pomaga przełamać trochę nudę, poćwiczyć w domu i wzmocnić mięśnie głębokie. Na szczęście pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji imprez, które poprawiają nastroje. I sprawiają, że coraz bardziej nie można doczekać się nadchodzącej wiosny. O jodze pewnie napiszę niedługo parę słów, ale zacznijmy już dzisiejszy dodatek do porannej kawy.

Tour de Warsaw 2017

Ruszyły zapisy na Tour de Warsaw 2017. Nietypowa impreza, której pierwsza edycja miała miejsce niedawno, bo w 2014 po raz kolejny oferuje pokonanie trasy dookoła Warszawy. Tym razem na dwóch dystansach – 200 i 300 km.  Wymogi do startu są dwa – posiadanie drużyny minimum 6, osobowej i uiszczenie opłaty. W przypadku grupy z minimalną liczbą osób będzie to koszt 450 zł na dystansie 200. km oraz 600 za 300. Mam nadzieję, że uda mi się uzbierać paru wariatów do wspólnej jazdy dookoła stolicy 🙂 Jeśli chcesz się zapisać możesz zrobić to na stronie Polak Potrafi.

13235572_557341327769295_2648594441789095321_o

Wyciek trasy Mistrzostw Świata

Mistrzostwa Świata to chyba najważniejszy jednodniowy wyścig sezonu. W szczególności, jeśli mamy tak barwną postać jak Peter Sagan. Dwie ostatnie edycje były przygotowane idealnie dla niego i innych sprinterów – płaskie odcinki bez większych wzniesień były idealne dla kolarzy takich jak on, Cavendish, Kittel czy Greipel. Nic więc dziwnego, że w tym roku Rafał Majka nie wziął nawet udziału w wyścigu po koszulkę mistrza. Zmienić się to może w 2018 roku. Do sieci wyciekła trasa, która zdaje się być autentycznym profilem wyścigu. Po raz pierwszy od 1995 roku mielibyśmy mieć okazję oglądać wyścig startujący w górach, z kilkoma dosyć wymagającymi podjazdami. Mam nadzieję, że trasa się potwierdzi.

insbruck1

Skoda z Wigginsem

Sir Bradley Wiggins oraz Team Wiggins podpisali właśnie trzyletni kontrakt reklamowy ze Skodą. Wyczuwam jednak drobne problemy nadciągające dla producenta samochodów w związku z niepewną sytuacją Bradleya w aferze dopingowej. c1vhqsdw8aak2u__670

Nowe buty Nibaliego

Sidi dostarcza buty do nowego teamu UCI czyli Bahrain-Merida. Wczoraj został pokazany nowy model, w którym jeden z najlepszych górali oraz jego zespół będzie rywalizował w tym sezonie. Buty zostały pokazane w pałacu Al-Khalifa. Czy są ładne? Nie mi oceniać.

bahrain_shot__670