Opaski kompresyjne to jeden z nieodłącznych widoków u triatlonistów, choć można znaleźć je także w szafie biegaczy oraz niektórych rowerzystów. Oczywiście, to nie jedyne dyscypliny sportów, w których można je dostrzec, ale chyba te właśnie przychodzą do głowy jako pierwsze.

Czym są opaski kompresyjne?

Opaski kompresyjne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują zjawisko kompresji polegające na stopniowym ucisku danego miejsca. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawia się cyrkulacja krwi, tym samym lepiej dotleniając organizm. Co ciekawe, należy pamiętać, że korzystając z opasek kompresyjnych pomagamy naszym mięśniom lepiej pracować, tym samym minimalizując ryzyko urazów, a także zakwasów.

Gdzie zaopatrzyć się w opaski kompresyjne?

Opaski kompresyjne to nie jest najnowszy wynalazek na rynku, więc nie powinno się mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego sklepu, który zapewni nam do nich dostęp. Ja ze swojej strony polecałbym 360sklep  (kliknij tutaj żeby przejść bezpośrednio do niego). Zawiera on sporo ciekawych produktów, które można z powodzeniem stosować w sportach outdoorowych, takich jak na przykład nordic walking.

Jakie opaski polecam

Na rynku dostępnych jest wiele różnych dostawców produktów tego typu. Ja ze swojej strony polecam Compressport Calf R2 v2 (kliknij tutaj). Dostępne są w stosunkowo niskiej cenie, oraz są dostępne w wielu różnych kolorach. Ale przede wszystkim, faktycznie chronią nogi przed mikrourazami w trakcie intensywnych ćwiczeń czy wycieczek w góry. Pomagają radzić sobie z uczuciem zmęczenia w nogach, a odpowiednia struktura włókien daje uczucie masażu, które pomaga nogom odpocząć.

compressport-calf-r2-v2-opaski-kompresyjne_1474965987-7Słowem podsumowania

Z opasek kompresyjnych warto korzystać – czy to w trakcie treningu lub bezpośrednio po nim, by poprawić regenerację zmęczonych partii mięśni. Może niekoniecznie warto w nich chodzić na co dzień ze względów estetycznych (w moim odczuciu nie powinno się w nich wychodzić poza dom 🙂 ), ale zdecydowanie warto chociaż spróbować ich działania.